Busko-Zdrój: Jest wykonawca przebudowy stadionu miejskiego

źródło: UMiG.Busko.pl / własne | MK

Busko-Zdrój: Jest wykonawca przebudowy stadionu miejskiego Nie będzie wielki, za to niejedno większe miasto będzie mogło zazdrościć infrastruktury, jaką zaplanowano w Busku-Zdroju. Nowa kryta trybuna, boiska i oświetlenie – to tylko część planu.

Reklama

W minionym tygodniu podpisano umowę na wykonanie przebudowy stadionu miejskiego w Busku-Zdroju. Za 4,98 mln zł prace przeprowadzi firma S-Sport z Katowic. To pierwszy etap zaplanowanych w sumie prac, a śląska firma ma dostarczyć go do 5 listopada tego roku.

W ramach zadania powstaną 4 boiska: boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, 3 boiska piłkarskie trawiaste wyposażone w piłkochwyty, odwodnione, z zamontowanym systemem zraszania. Zamontowane zostaną też bramki, ławki dla zawodników rezerwowych i tablice wyników. Przy boisku ze sztuczną trawą wybudowane będą trybuny oraz oświetlenie.

Stadion w Busku-Zdroju© Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Inwestycja obejmie też budowę boiska wielofunkcyjnego (do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę i tenis), kortu do squasha oraz placu do jazdy na rolkach. Przebudowane zostaną 2 korty tenisowe, zagospodarowane zadaszonymi trybunami, oświetlone i ogrodzone.

Projekt zawiera również remont budynku szatniowego, w tym: wnętrz, wykonanie przewiewów wentylacyjnych, termomodernizację, wymianę schodów zewnętrznych i pokrycia dachu oraz wymianę przyłącza kanalizacji deszczowej.

Docelowo w projekcie uwzględniona jest również nowa trybuna główna po wschodniej stronie boiska. Nie jest ona jednak częścią aktualnego przetargu, lecz zostanie wykonana później. Pomieści obszerne zaplecze sportowe na dwóch poziomach oraz ponad 400 zadaszonych krzesełek. Po jej wykonaniu pojemność stadionu przekroczy 1100 miejsc, z których wszystkie będą zadaszone.

Stadion w Busku-Zdroju© Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Stadion w Busku-Zdroju© Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Stadion w Busku-Zdroju© Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój

Reklama