Belgia: Tydzień i po trybunie w Mechelen

źródło: własne | MK

Belgia: Tydzień i po trybunie w Mechelen Rozbiórka zajęła prawie dokładnie tydzień i spowodowała niemało łez w belgijskim Mechelen, gdzie najbardziej historyczna część stadionu Achter de Kazerne runęła, by zrobić miejsce następczyni.

Reklama

To nie tylko konstrukcja ważna lokalnie, ale w skali całej Europy. Zbudowana w 1952 konstrukcja wzdłuż południowej krawędzi boiska AFAS Stadionu była jedną z pierwszych na kontynencie wyposażonych w żelbetowy dach bez podpór. W szczycie mogło tutaj zasiąść 3,5 tys. widzów.

To wszystko już w czasie przeszłym, ponieważ 13 kwietnia ruszyła rozbiórka, która oficjalnie zakończyła się w sobotę. 20 kwietnia runął ostatni element głównej trybuny. Tym samym, po usunięciu ruin oczywiście, będzie można rozpocząć budowę następczyni.

W kwestii pojemności zmieni się bardzo niewiele, ponieważ nowa trybuna ma zaoferować niespełna 3 tys. miejsc. Natomiast finansowo będzie to dla KV Mechelen poważny skok, bowiem zaplanowano aż 800 miejsc w lożach i łącznie aż trzy piętra dla celów hospitality.

Nowa trybuna powinna być gotowa w 2019 roku. Zdjęcia z burzenia starej konstrukcji znajdziecie w naszej galerii z budowy, natomiast tutaj publikujemy fotografie ostatecznego efektu. Wszystkie materiały możemy prezentować dzięki pasjonatowi tego projektu i kibicowi KV Mechelen, Paulowi Martinowi.

AFAS Stadion© Paul Martin

AFAS Stadion© Paul Martin

AFAS Stadion© Paul Martin

AFAS Stadion

Reklama