Wiedeń: Austria zaprasza na otwarcie nowego stadionu

źródło: własne | MK

Wiedeń: Austria zaprasza na otwarcie nowego stadionu Nie jest może w 100% nowy, ale dla nich to będzie wielki powrót do domu. Na dwa dni przed finałem Mundialu 2018 Austria Wiedeń zagra mecz otwarcia na przebudowanej Generali Arenie.

Reklama

Zgodnie z harmonogramem założonym jeszcze na początku 2016 roku nowy stadion Austrii Wiedeń będzie gotowy w lipcu tego roku. Generali Arena otworzy się meczem z najbardziej pożądanym lokalnie rywalem – Borussią Dortmund. Spotkanie zaplanowano na 13 lipca, a więc na zaledwie dwa dni przed finałem Mistrzostw Świata w Moskwie.

Generali-Arena© FK Austria Wien

Dla kibiców z południa Wiednia będzie to powrót po dwóch sezonach spędzonych na „wygnaniu” na Praterze. Przebudowa stadionu rozpoczęła się w czerwcu 2016 i zakończy po dwóch latach, dokładnie jak planowano.

W ramach prac wykonano dwie zupełnie nowe trybuny – na zachodzie i północy. Ta druga pod względem powierzchni jest większa niż cała reszta stadionu i ma pomóc Austrii konkurować w kwestii dochodu z dnia meczowego z Rapidem. Pojemności do rywali braknie, ponieważ Austria na przebudowie zyskała ok. 4 tys. miejsc i dobija do granicy 17,5 tys. widzów.

Dwie nowe trybuny to kontynuacja dotychczasowych prac na obiekcie. W 2009 powstała nowa dwupoziomowa trybuna wschodnia, a w 2014 – zabudowa narożnika na południowym zachodzie. Co ciekawe, przebudowa uwzględnia istniejące maszty oświetleniowe, które wbudowano w nowe trybuny.

Generali-Arena© FK Austria Wien

Reklama