Tel Awiw: Bloomfield Stadium dopiero w maju 2019

źródło: ynet.co.il / one.co.il

Tel Awiw: Bloomfield Stadium dopiero w maju 2019 Kompletnie przebudowany stadion piłkarski w Tel Awiwie miał być otwarty pod koniec tego roku, ale postęp prac jest na tyle powolny, że ponowna inauguracja nastąpi dopiero późną wiosną 2019.

Reklama

To jeden z najciekawszych projektów obejmujących przebudowę istniejącego stadionu. Wsparta tymczasowymi podporami konstrukcja Bloomfield Stadium wciąż stoi, z wyłączeniem tylko części zachodniej trybuny. Tu powstaje nowe serce stadionu, czyli zaplecze dla piłkarzy, biura i strefa komercyjna.

Bloomfield Stadium

Choć szkielet starych trybun został na miejscu, to stadion zupełnie zmieni kształt. Na zachodzie trybuna urośnie kilkakrotnie pod względem metrażu i pojemności. Zmieści 6210 widzów na zwykłych krzesełkach, do tego 1078 miejsc VIP/VVIP i w lożach oraz ok. 130 osób niepełnosprawnych z opiekunami. Będzie to też jedyna zadaszona trybuna na nowym stadionie.

Wschodnia trybuna urośnie do aż 11 750 miejsc i jako jedyna otrzyma dwa poziomy. Najmniej zmienią się sektory za bramkami, gdzie zasiądzie po 4817 osób.

Bloomfield Stadium

Szczegółowa pojemność to nie jedyna szczegółowa informacja, jaką posiadamy. Inna dotyczy zakończenia budowy i jest mniej imponująca. Zapowiadana pierwotnie na niewiele ponad rok rekonstrukcja nie zakończy się bowiem w tym roku.

Miał być sierpień lub wrzesień, później koniec 2018, później znów marzec. Ostatecznie będzie maj 2019 – dopiero wtedy na jeden z najnowocześniejszych stadionów Izraela wprowadzą się z powrotem piłkarze i kibice.

Reklama