Stadion Roku 2017: Głosowanie Publiczne – 2. Estadio Nemesio Diez

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2017: Głosowanie Publiczne – 2. Estadio Nemesio Diez Przez 31 dni konkursu ten stadion był w ścisłej czołówce, pomiędzy 2. a 4. miejscem. Ostatecznie udało się obronić środkowy stopień podium, czego gratulujemy licznym głosującym z Meksyku!

Reklama

To jeden z tych stadionów, które u nas wciąż nie są zbyt znane, ale w swoim regionie są prawdziwymi świątyniami. 101-letni już klub Toluca FC wycisnął z poczciwego staruszka w ścisłym centrum miasta ile tylko się dało przy okazji jego niedawnej przebudowy.

Modernizacja była niedroga, a miejsca skrajnie mało, a jednak udało im się stworzyć stadion, który na nowo pracuje na reputację „piekła”. I nie dziwi nas licznie wyrażana duma kibiców z Toluki z przebudowanego stadionu, podobnie jak nie dziwi nas bardzo liczne głosowanie na „meksykańską Bombonerę” z Paragwaju i Ekwadoru. W końcu w tym roku mieliśmy aż trzy wielkie świątynie futbolu z Ameryki Łacińskiej na liście nominacji.

Ostatecznie stary-nowy stadion wsparły aż 20 532 osoby, choć tylko 6,2 tys. głosów zanotowaliśmy z samego Meksyku. Spójrzcie na podział gwiazdek na grafice na dole – ten stadion miał bardzo równomierne wsparcie jako drugi, trzeci, czwarty i piąty wybór! Nie trzeba zresztą szukać daleko, jeden z nas również nie omieszkał umieścić tego stadionu w swojej pierwszej piątce podczas głosowania na Stadion Roku...

Wielkie gratulacje dla Toluki, bardzo zasłużone, mocne drugie miejsce.

Estadio Nemesio Diez

Reklama