Sosnowiec: Budowa dopiero w 2019 roku?

źródło: Sosnowiec.Wyborcza.pl

Sosnowiec: Budowa dopiero w 2019 roku? Prace nad dokumentacją projektową Zagłębiowskiego Parku Sportowego przedłużają się o pół roku. Wraz z nimi opóźni się budowa nowego stadionu dla Zagłębia Sosnowiec.

Reklama

Do końca 2017 roku miał być gotowy projekt nowego stadionu, hali i stadionu zimowego w Sosnowcu. Prace nad dokumentacją trwają jednak dłużej niż planowano i opóźnią się o pół roku. Ma to związek z wprowadzanymi zmianami, które mają ograniczyć wzrost kosztów kompleksu.

Projektowanie Zagłębiowskiego Parku Sportowego jest wieloetapowe. Gotowa jest już dokumentacja niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę, do końca czerwca 2018 roku gotowy będzie natomiast projekt wykonawczy – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Piotr Bury z JSK Architekci.

Wraz z opóźnieniem w dostarczeniu dokumentacji trzeba oczekiwać przesunięcia w przetargu na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Wykonawcę poznamy niemal na pewno w 2018 roku, jednak prace na budowie mogą zacząć się później, dopiero w 2019.

W tej chwili opolska firma Invest & Consulting Group opracowuje cztery scenariusze możliwego finansowania projektu, który do niedawna wyceniano na 150 mln zł. Dziś realny koszt może zbliżać się do 200 mln zł.

Zagłębiowski Park Sportowy

Reklama