Śląskie: Modernizacja w Czeladzi przed końcem roku

źródło: TwojeZaglebie.pl

Śląskie: Modernizacja w Czeladzi przed końcem roku W tegorocznym budżecie Czeladzi znalazły się 3 miliony na remont stadionu miejskiego. Za te środki ma być odrestaurowana główna trybuna. Na razie czekamy na przetarg.

Reklama

Od otwarcia w latach 70. tylko raz przechodził tak dużą modernizację. Stadion miejski w Czeladzi im. Józefa Pawełczyka w tym roku zmieni się nie do poznania, przynajmniej na głównej trybunie. W budżecie miasta zapisano 3 mln zł na remont budynku administracyjnego, renowację trybun i montaż nowych krzesełek. W sumie powinno ich być ok. 560.

Inwestycję będzie prowadził i nadzorował jej wykonanie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Jak wszystko pójdzie dobrze, to najpóźniej w listopadzie stadion będzie gotowy. Ale oczywiście nie czas jest tu najważniejszy, a jakość wykonania, by odnowiony stadion służył naszym mieszkańcom przez kolejne kilkadziesiąt lat – powiedział burmistrz Zbigniew Szaleniec, cytowany przez serwis Twoje Zagłębie.

Wniosek burmistrza doczekał się poparcia radnych, dzięki czemu środki można w tym roku wydać na stadion. W przyszłym przewidziano kolejne 500 tys. zł na ten cel.

Na razie nie rozpisano jeszcze przetargu, miasto stara się również o dofinansowanie dla tego projektu ze środków ministerialnych.

Stadion w Czeladzi

Reklama