Miami: Hard Rock Stadium zamieni się w kort tenisowy

źródło: własne | MK

Miami: Hard Rock Stadium zamieni się w kort tenisowy Rozpoczęły się przygotowania do organizacji Miami Open. Nieoczekiwanie stadion futbolowy Miami Dolphins stanie się jednym z najlepszych kompleksów do tenisa na świecie.

Reklama

Od poniedziałku oficjalnie trwają prace budowlane w Miami, gdzie Hard Rock Stadium zaczyna zmieniać się ze stadionu typowo futbolowego w kompleks tenisowy. Pierwsze łopaty wbili m.in. Serena Williams i finansujący projekt miliarder Stephen Ross. To efekt porozumienia z organizatorem turnieju Miami Open podpisanego jeszcze w zeszłym roku.

Hard Rock Stadium© Miami Dolphins

Plan jest imponujący i zakłada sporą ingerencję w sam stadion, choć największe zmiany nastąpią na jego południowo-zachodnim przedpolu. Ross wyda ok. 53 mln $ na stworzenie zespołu 30 kortów tenisowych, z których aż 29 powstanie na stałe. To właśnie korty przed stadionem, które zajmą część parkingów.

Trzydziesty kort stanie na stadionie, przy głównej trybunie. Będzie gotowy za rok, kiedy po raz pierwszy w historii Miami Open odbędzie się na stadionie. Wykorzystana będzie część widowni trybuny, a z pozostałych stron powstanie widownia tymczasowa. Łączna planowana pojemność to 14 tys. miejsc. Większość stadionu przysłonią podwieszone pod dach kurtyny.

Hard Rock Stadium© Miami Dolphins

Hard Rock Stadium© Miami Dolphins

Hard Rock Stadium© Miami Dolphins

Reklama