Londyn: Zgodnie z oczekiwaniami Tottenham potwornie drogi dla kibiców

źródło: własne | MK

Londyn: Zgodnie z oczekiwaniami Tottenham potwornie drogi dla kibiców Dziś poznaliśmy ceny karnetów na nowy stadion Tottenhamu. Jak można było się spodziewać, Tottenham przejmuje od lipca miano najdroższego klubu piłkarskiego na świecie. Karnet za 10 tys. złotych? Tak, to możliwe...

Reklama

Kilkanaście godzin temu Tottenham Hotspur opublikował cennik karnetów na nowy stadion. Zgodnie z obawami wielu kibiców ceny nie tylko są wyższe niż na White Hart Lane, ale są wyższe niż... gdziekolwiek indziej na świecie. Najtańszy karnet dla osoby dorosłej to wydatek aż 795 funtów (3750 zł), a najdroższy – 1995 funtów (9415 zł).

Jeśli jednak ktoś decyduje się na najdroższy abonament, może równie dobrze dołożyć 225 funtów i kupić pierwszy biznesowy pakiet karnetowy (2200, czyli 10 385 zł), uwzględniający darmowe posiłki, dostęp do baru podczas meczów i pakiet powitalny.

Wiadomo było, że na nowym stadionie Tottenhamu będzie drogo. W końcu to najdroższy prywatnie budowany stadion w Europie. A jednak wielu kibiców zostanie najzwyczajniej wykluczonych ze stadionu z powodu tak wysokich cen.

Teraz płacę 995 funtów za sezon, na nowym stadionie moje miejsce będzie kosztowało 1500 funtów. To o ponad połowę więcej! Spodziewaliśmy się wzrostu rzędu 300 funtów, ale przy tak wielkiej podwyżce mnie nie będzie już stać. Mogę jedynie zamienić swój karnet na tańsze miejsce, w gorszej części stadionu – mówi dla Stadiony.net Darryl Telles, znany kibic Tottenhamu.

Telles ma karnet nieprzerwanie od 28 lat, a jednak na nowym stadionie może go zabraknąć. Chyba że podsiądzie kogoś innego. Ma to szczęście, że jeździ za „Kogutami” na większość wyjazdów (był m.in. w Krakowie), więc dostanie prawo zajęcia miejsca innemu kibicowi w zamian za punkty lojalnościowe. To oznacza jednak, że kupując swój karnet zajmie miejsce kogoś, kto płacił mniej od niego. Ten zajmie miejsce komuś jeszcze innemu, a na końcu ci najmniej zamożni zostaną po prostu poza stadionem.

Tottenham wprowadził co prawda zniżkę 50% dla dzieci i seniorów oraz 25% dla młodych osób (18-21 lat), ale i tak oferuje najdroższe karnety na świecie. Zakup karnetu rodzinnego dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci w północnym Londynie kosztuje więc od 2385 funtów (11 250 zł) do 3375 (15 930 zł).

Marnym pocieszeniem dla kibiców staje się więc największa w Europie jednopoziomowa trybuna (17,5 tys. krzesełek), skoro miejsce na niej mogą zająć tylko osoby stosunkowo zamożne. Tymczasem aktywny doping to statystycznie domena młodych osób o mniej zasobnych portfelach.

New Tottenham Stadium

New Tottenham Stadium

Reklama