Chorzów: Wreszcie będzie inżynier kontraktu?

źródło: CPChorzow.pl

Chorzów: Wreszcie będzie inżynier kontraktu? Są trzy oferty i tylko jedna nie mieści się w oczekiwaniach finansowych miasta. Kibice Ruchu mogą wreszcie usłyszeć dobre wieści w sprawie wyboru inżyniera kontraktu dla nowego stadionu.

Reklama

Dziś w siedzibie chorzowskiego Centrum Przedsiębiorczości (CP) otwarto oferty w przetargu na inżyniera kontraktu dla nowego stadionu przy Cichej w Chorzowie. Dobrym prognostykiem jest fakt, że wpłynęły trzy i tylko jedna została wyceniona powyżej budżetu zaplanowanego przez CP. Centrum ma zaplanowane 2,236 mln zł, a tak przedstawiają się oferty:

  • Sweco Consulting Sp. z o.o. – 2 104 530 zł;
  • AYESA Polska Sp. z o.o. – 2 229 016 zł;
  • ECM GROUP Polska S.A. – 3 504 270 zł.

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że tym razem jest duża szansa na skuteczne zakończenie postępowania przetargowego, co będzie skutkowało wdrożeniem kolejnych procedur przy realizacji tego zadania. Wszyscy trzymamy kciuki za powodzenie podejmowanych kroków! - czytamy w komunikacie CP.

Przypomnijmy, że to już drugi przetarg na inżyniera kontraktu dla stadionu Ruchu Chorzów. Pierwszy zakończył się niepowodzeniem, ponieważ wszystkie trzy oferty przekraczały znacząco możliwości finansowe (od 2,456 do 3,966 mln zł). Rozpisanie drugiego przetargu spowodowało (na razie nieznaczne) opóźnienie, ale może zakończyć się korzystnym finansowo rozstrzygnięciem, jeśli którakolwiek z dwóch tańszych ofert spełni wymogi przetargowe.

Stadion Ruchu

Reklama