Austria: Stadion w Wiener Neustadt zatwierdzony

źródło: Kurier.at

Austria: Stadion w Wiener Neustadt zatwierdzony Rada miasta Wiener Neustadt dała zielone światło, by dwaj wykonawcy rozpoczęli prace nad nowym stadionem dla SC Wiener Neustadt. Powstanie od zera w nowym miejscu i pomieści... to zależy.

Reklama

Wczoraj wieczorem w austriackim Wiener Neustadt radni zgodzili się na podpisanie umowy na wykonanie nowego stadionu piłkarskiego z konsorcjum Strabag AG i Porr GmbH. Za 12,8 mln € (54 mln zł) firmy zbudują nowy stadion na północy miasta.

Obiekt ma umożliwić spełnienie wymogów austriackiej Bundesligi, do której Wiener Neustadt może awansować już tego lata. Jeśli awansuje, stadion powstanie od razu z widownią dla 5 tys. ludzi. Jeśli nie, to na początku będzie mniejszy.

Zaproponowano układ z trzema trybunami. Główna pomieści całe zaplecze i 2,2 tys. widzów, wschodnia – 1,8 tys. widzów, a północna tysiąc. Za południową bramką powstanie miejsce na scenę koncertową.

Przy stadionie powstaną dwa pełnowymiarowe i dwa mniejsze boiska. Całość ma być gotowa bardzo szybko, bo już na wiosnę 2019.

Nowy stadion będzie finansowany ze środków publicznych, które jednak mają być odzyskane ze sprzedaży tego obecnego, położonego znacznie bliżej centrum.

Neu Stadion Wiener Neustadt

Neu Stadion Wiener Neustadt

Reklama