Włochy: Cagliari przygotowuje wystawę finałowych projektów

źródło: CagliariCalcio.com; autor: michał

Włochy: Cagliari przygotowuje wystawę finałowych projektów W środę 28 lutego wszyscy chętni będą mogli obejrzeć trzy finałowe koncepcje nowego stadionu Cagliari. Wśród nich jedną przygotowaną przez polskich architektów.

Reklama

28 lutego o 14:30 otwarta zostanie wystawa, podczas której prezentowane będą finałowe koncepcje nowego stadionu w Cagliari, w miejscu dotychczasowego Stadio Sant'Elia. Wydarzenie będzie można śledzić w mediach społecznościowych, ponieważ Cagliari Calcio zamierza prowadzić stream z prezentacji.

Z kolei miejscowi kibice będą mieli dodatkową okazję obejrzeć wszystkie trzy wizje w dniach 1-9 marca. Wtedy prezentacje zagoszczą na tymczasowym stadionie Cagliari, Sardegna Arena.

Nuovo Stadio Cagliari© Cagliari Calcio

Trzech omawianych finalistów to zespoły J+S i One Works, Tractebel-Engie, a także Sportium. Częścią Tractebel jest polska pracownia JSK Architekci, odpowiedzialna za wstępną koncepcję widoczną na wizualizacji.

Cagliari Calcio nie podaje jeszcze daty wyboru zwycięskiej wizji. Na razie skupienie jest na zapoznaniu mieszkańców i kibiców z finalistami, by dać im poczucie uczestnictwa w procesie wyboru.

Stadion w Cagliari ma być jednym z najnowocześniejszych we Włoszech. Z pojemnością ponad 20 tys. widzów powinien stać się nowym centrum rozrywki, ponieważ zaplanowano również sklepy i obiekty rekreacyjne. Realizacja ma kosztować ponad 50 mln €.

Reklama