Szkocja: Związek piłkarski odkupi Hampden?

źródło: BBC.com; autor: michał

Szkocja: Związek piłkarski odkupi Hampden? Czy po to były wszystkie zabiegi związane z groźbą odejścia, by przejąć Hampden na własność? Szkocki związek piłkarski negocjuje warunki odkupienia stadionu narodowego od jego dotychczasowych właścicieli.

Reklama

Jak możecie pamiętać, narodowy stadion Szkocji ma umowę dzierżawy ważną tylko do 2020 roku. W 2017 związek piłkarski (SFA) zagroził, że rozważy wyprowadzkę po tym terminie. W grę wchodzić miały Murrayfield (narodowy stadion rugby), Celtic Park i Ibrox. W tle, choć tylko jako plan B, również budowa nowego stadionu od zera.

Dwa ostatnie warianty, tj. stadionu Celtiku i Rangers, są już nieaktualne. Odrzucił je zarząd związku piłkarskiego, pozostawiając tylko wybór pomiędzy dwoma narodowymi stadionami. I choć Murrayfield jest wciąż brane pod uwagę, to dziś BBC podało, że wszystkie tropy wskazują na Hampden.

Tyle tylko, że 115-letni stadion miałby zmienić właściciela. SFA prowadzi rozmowy z amatorskim Queens Park FC, których efektem mogłoby być przejęcie Hampden.

Hampden Park© Idlers Artwork

Reklama