Stadion Roku 2017: Ogłoszenie finalistów Jury w poniedziałek

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2017: Ogłoszenie finalistów Jury w poniedziałek Bądźcie z nami jutro, gdy podamy informację o wyborze finalistów głosowania Jury. Architekci wybrali już 10 stadionów, spośród których nastąpi wybór najlepszej areny 2017 roku. W drugim głosowaniu wybór należy oczywiście do Was!

Reklama

Z dnia na dzień zbliżamy się do finału tegorocznej, ósmej już edycji Stadionu Roku. Który otrzyma miano najlepszego stadionu otwartego w minionych 12 miesiącach? Swojego faworyta spośród 27 nominacji możecie wybrać na naszej stronie konkursowej. Należy wybrać 5 najciekawszych stadionów i kliknąć „głosuj”, by głos został zliczony.

Jeśli już głosowałeś – podziel się informacją ze znajomymi. Jest nas już ponad 44 tysiące, a głosy pochodzą z ponad 100 krajów! Głosowanie publiczne zakończy się o północy z 4 na 5 marca, a więc został już tylko tydzień na podjęcie decyzji.

Nasze Jury złożone z piątki specjalistów w dziedzinie architektury sportowej podejmuje decyzję w nieco inny sposób. Najpierw poprosiliśmy Członków o wybór najlepszej dziesiątki, spośród której teraz wybiorą ten zdecydowanie najlepszy stadion.

My już wiemy, które 10 stadionów znajdzie się w finale i polscy obserwatorzy konkursu powinni być z nami w poniedziałek. Około południa zamieścimy na stronie informację z pełną listą 10 aren sportowych zakwalifikowanych do dalszego głosowania. Zwycięzcę poznamy, gdy spłyną do nas głosy w ramach drugiej rundy. Ogłoszenie wyników zaplanowaliśmy na 7 marca i – jeśli tylko nie będzie wymagany dodatkowy czas na ustalenie zwycięzcy (w przypadku remisu w punktacji) – właśnie wtedy zapraszamy Was na Stadiony.net po pełne wyniki!

Przypominamy również, że w tegorocznym Jury już po raz drugi pojawiła się osoba z Polski, a do tego pierwsza kobieta w 8-letniej historii konkursu. To dr Maria Sipińska-Małaszyńska, która właśnie dzięki wnikliwej analizie stadionów otrzymała tytuł naukowy. Pozostali członkowie to jeszcze bardziej doświadczeni architekci stadionowi, wybitne postaci w swojej dziedzinie: Nick Birmingham (Arup Associates, Londyn/Dauha), Riccardo Cestari (Londyn/Vicenza), Siergiej Czoban (SPeeCH, Moskwa/Berlin), a także Bünyamin Derman (DBArchitects, Stambuł). Ich pełne profile znajdziecie w zakładce „Głosowanie Jury”. A ponieważ rzadko mamy w jednym miejscu tyle wielkich nazwisk, zaprosiliśmy wszystkich do rozmowy i wywiady będziemy sukcesywnie publikować na stronie w nadchodzących tygodniach!

Stadion Roku 2017

Reklama