Częstochowa: Maszty i niejasne 1,8 miliona

źródło: Wyborcza.pl / Rakow.com.pl; autor: michał

Częstochowa: Maszty i niejasne 1,8 miliona Podczas gdy postępuje instalacja nowych masztów oświetleniowych przed rundą wiosenną, Raków otrzymał niespodziankę od posłów PiS. Przekazali pieniądze na modernizację stadionu, choć ten do nich nie należy.

Reklama

Miały być gotowe jeszcze przed końcem 2017 roku, jednak maszty oświetleniowe na stadionie Rakowa są stawiane dopiero teraz. Opóźnienie było spowodowane kłopotami z fundamentem pod jeden z nich.

Wysokie na 42 metry „świeczki” stawia firma ADA Light, która za ten etap modernizacji częstochowskiego stadionu otrzyma 2,4 mln zł. Ich instalacja przed rozpoczęciem rundy wiosennej to warunek w licencji przyznanej Rakowowi na bieżący sezon.

Nieoczekiwanie częstochowski klub otrzyma na modernizację stadionu dodatkowe pieniądze z budżetu państwa, nie miasta. W ten niecodzienny sposób postanowili uszczęśliwić Raków parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, którzy w poprawkach do budżetu państwa zapisali 1,8 mln zł na stadion Rakowa.

To dziwna sytuacja o tyle, że mowa o obiekcie miejskim, a posłowie nie konsultowali tego z miastem. Zapowiadają też, że to Raków zdecyduje na co wyda środki, choć mają one być spożytkowane na własności miejskiej.

Stadion Rakowa

Reklama