Chorzów: Śląski pokazuje swój nowy tor żużlowy

źródło: StadionSlaski.pl; autor: michał

Chorzów: Śląski pokazuje swój nowy tor żużlowy Spokojnie, jeszcze nie jest zainstalowany. Ale będzie przy okazji wrześniowego powrotu żużla na największy wielofunkcyjny stadion w Polsce. Choć warto dodać, że Śląski straci ok. 10 tysięcy ze swej pojemności.

Reklama

Stadium of the Year 2017W weekend na Stadionie Śląskim pojawili się biegacze. Tak stadion, choć spowity śniegiem, zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Akcja Śląskie Trenuje ze Śląskim to tylko jeden z pomysłów na przyciąganie ludzi, niekoniecznie na wielkie imprezy.

Ale, skoro o tych wielkich mowa, najbardziej widowiskowo w tym roku zapowiada się finałowa runda Speedway Euro Championship. 15 września 2018 roku na Stadion Śląski w Chorzowie zawitają najlepsi zawodnicy Europy, aby rywalizować w ostatniej rundzie cyklu Speedway Euro Championship. Wspomniana runda wyłoni najlepszego zawodnika Starego Kontynentu.

Z tej okazji od początku września na Śląskim rozpoczną się przygotowania. Jak podał operator obiektu, tor wyścigowy będzie miał 370 metrów długości, 6410 m² łącznej powierzchni i powstanie poprzez nawiezienie 5 tys. ton nawierzchni sjenitowej. Jego ułożenie potrwa 4-5 dni, a pojemność stadionu podczas wydarzenia będzie wynosić 44890 widzów z uwagi na wyłączenie z użytku najniższych rzędów.

Od 9 lutego dostępne są bilety na to wydarzenie. By zapewnić pełne trybuny organizatorzy zaoferowali bilety już od 19 złotych, choć trzeba przyznać, że tak korzystna cena obowiązuje wyłącznie w trzech najwyższych rzędach widowni, w strefie – mówiąc z pewną dozą przesady –„lornetkowej”. Pozostałe bilety kosztują od 39 do 99 zł. Mimo sporej rozbieżności w cenach w systemie eBilet figuruje dziś bardzo niewiele wolnych wejściówek, niezależnie od sektora.

Stadion Śląski z torem żużlowymWiz: Stadion Śląski

Reklama