Belo Horizonte: Atletico Mineiro podnosi pojemność przyszłego stadionu

źródło: Torcedores.com / Terra.com.br / hojeemdia.com.br; autor: michał

Belo Horizonte: Atletico Mineiro podnosi pojemność przyszłego stadionu Miało być 50 tysięcy, później tylko 42. Kilka godzin temu Atletico Mineiro potwierdziło, że pojemność nowego stadionu wzrośnie jednak do 47 tysięcy. A budowa? Powinna zacząć się za kilka miesięcy.

Reklama

Dziś brazylijskie Atletico Mineiro potwierdziło, że zamierza podnieść pojemność planowanego stadionu w Belo Horizonte z 41,8 tys. do 47 tysięcy miejsc. Ponieważ ogłoszenie miało miejsce w któtkim komunikacie na twitterze, brakuje szczegółów dotyczących potencjalnego wzrostu w pojemności VIP/biznes, dotąd szacowanej na 36 lóż i 3600 miejsc biznesowych.

Arena MRV / Estadio do Galo

Druga bardzo istotna informacja to planowane rozpoczęcie budowy jeszcze w pierwszym półroczu 2018. To i tak opóźnienie względem wyjściowych oczekiwań, ale wydaje się optymistyczne w związku z brakiem pozwolenia na budowę stadionu.

Jesteśmy w założonym harmonogramie, dlatego liczymy, że jeszcze w tym semestrze rozpoczniemy prace. Takie są oczekiwania. Są też jednak przeszkody, które trzeba pokonać. Nie mogę jednak mówić o kwestiach technicznych, ponieważ nie mam takiej wiedzy – stwierdził w niedawnym wywiadzie prezes klubu Sérgio Sette Câmara. Gdy budowa już się zacznie, ma potrwać od 24 do 30 miesięcy, a więc otwarcie miałoby nastąpić w 2020 roku.

Arena MRV / Estadio do Galo

Nowy stadion Atletico Mineiro będzie największym prywatnym obiektem piłkarskim budowanym od czasu Mistrzostw Świata 2014. Jego koszt wzrośnie z planowanych wcześniej 320 mln reali do ok. 460 mln, z czego 50 mln to wartość działki.

Klub zamierza pozyskać ponad połowę środków (250 mln R$) dzięki sprzedaży pakietu kontrolnego udziałów w pasażu handlowym w centrum Belo Horizonte. Kolejnych 100 mln reali powinna dostarczyć dożywotnia sprzedaż niektórych miejsc na stadionie. Wreszcie, 60 mln reali ma być warta umowa naming rights.

Reklama