Kuwejt: 40 osób rannych po runięciu ogrodzenia

źródło: własne | MK

Kuwejt: 40 osób rannych po runięciu ogrodzenia Finał Gulf Cup dał chwałę Omanowi, ale niektórym jego kibicom może kojarzyć się źle. Ok. 40 osób zostało rannych po tym, jak spadli z pierwszego rzędu wraz ze szklanym ogrodzeniem.

Reklama

W piątek wieczorem w finale bliskowschodniego Gulf Cup mierzyły się reprezentacje Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Omanu. Po rzutach karnych to zawodnicy Omanu podnieśli regionalne trofeum, a na zajmowanej przez ich kibiców wschodniej trybunie Jaber International Stadium wybuchła radość.

Niestety, chwilę później delikatne barierki pierwszego rzędu oparte na hartowanym szkle nie wytrzymały naporu widzów i na długości kilkudziesięciu metrów runęły. A ponieważ pierwszy rząd znajduje się aż 2 metry nad boiskiem, za kruszejącym szkłem polecieli ludzie. Do pobliskiego szpitala odwieziono ok. 40 osób, na szczęście wszystkich z niewielkimi obrażeniami.

Niestety, niedostateczna odporność i zabezpieczenie wygrodzeń to jedna z częstszych przyczyn wypadków z udziałem wielu widzów. Dość wspomnieć o zeszłorocznym incydencie z francuskiego Amiens czy słynnym runięciu barierek na Arenie Gremio w brazylijskim Porto Alegre.

Reklama