Kalisz: Nadzór dał zielone światło, można otwierać

źródło: Kalisz.NaszeMiasto.pl

Kalisz: Nadzór dał zielone światło, można otwierać To była ostatnia decyzja, na którą czekaliśmy. Nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie nowego stadionu w Kaliszu, a więc runda wiosenna odbędzie się już w nowym otoczeniu. Oficjalne otwarcie 10 marca.

Reklama

Wydział Rozbudowy Miasta i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Kaliszu, który odpowiadał za realizację budowy stadionu oficjalnie zakończył inwestycję. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie. To już finał, ponieważ wcześniej pozytywne opinie wydali strażacy, policjanci i sanepid.

W najbliższych dniach obiekt musi zostać zarejestrowany jako majątek miasta, a następnie zostanie on przekazany pod zarząd Ośrodkowi Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji.

W najbliższych dniach powinien pojawić się nowy system identyfikacji wizualnej stadionu przy ulicy Łódzkiej. Na zlecenie miasta wykonuje ją jedna z kaliskich agencji reklamowych za kwotę ponad 16 tysięcy złotych. Oficjalnie stadion miejski w Kaliszu zostanie otwarty 10 marca. Tego dnia KKS Kalisz zagra mecz rundy rewanżowej z Bałtykiem Gdynia.

Budowa stadionu w Kaliszu rozpoczęła się jeszcze w 2011 roku. Podzielony na dwa etapy projekt pochłonął ok. 40 mln zł i pozwoli Kaliszowi przyjąć podczas meczów ok. 8 tys. widzów.

Stadion miejski w Kaliszu wieczorow por podczas testw owietlenia :)

Opublikowany przez kaldron.pl na 20 września 2017

Reklama