Elbląg: W tym roku maszty przy Agrykola 8

źródło: własne | MK

Elbląg: W tym roku maszty przy Agrykola 8 Dadzą oświetlenie o natężeniu 1600 lux, a ich budowa pochłonie 1,6 mln zł. Nowe maszty oświetleniowe to najnowszy etap modernizacji miejskiego stadionu w Elblągu.

Reklama

Dopiero za drugim razem, ale udało się. Przed świętami Urząd Miasta w Elblągu rozstrzygnął rozpisany ponownie przetarg na projekt i budowę masztów oświetleniowych na Stadionie Miejskim. W pierwszym postępowaniu jedyna oferta była zdecydowanie zbyt droga, teraz wszystkie trzy zmieściły się w budżecie samorządu.

Stadion w Elblągu

Za komplet czterech masztów oświetleniowych Elbląg zapłaci 1,598 mln zł, a wykonawcą będzie lokalna firma BULLAIT Andrzej Ciuchta. Przetarg był zorganizowany w formule projektuj i buduj, dlatego w pierwszej kolejności zwycięzca musi przygotować dokumentację, a następnie postawić maszty na przygotowanych przez siebie fundamentach.

Sztuczne oświetlenie ma umożliwiać działanie w czterech wariantach natężenia: 75, 200, 800 i 1600 lux i musi być gotowe do 30 listopada tego roku. Elbląg prosił też o co najmniej 3 lata gwarancji, ale wszyscy trzej uczestnicy przetargu zaoferowali aż 5 lat.

Maszty oświetleniowe to już trzeci duży etap modernizacji stadionu. Pierwszym było stworzenie krytej trybuny wschodniej, która – choć nie jest imponująca – pozwala dążyć do spełnienia wymogów I Ligi. Aktualnie kończy się również rozbudowa budynku klubowego, który stanowi zaplecze dla sportowców.

Reklama