Amsterdam: Ostatnia porcja czerwieni na trybunach ArenA

źródło: AjaxLife.nl

Amsterdam: Ostatnia porcja czerwieni na trybunach ArenA Z nową nazwą, nową wschodnią elewacją i kompletem 54 tysięcy nowych krzesełek. Tak Ajax Amsterdam rozpocznie rundę wiosenną. Na razie piłkarze mają przerwę, a na budowie... wręcz przeciwnie.

Reklama

Według zapowiedzi sprzed ponad roku, do końca stycznia 2018 na Amsterdam ArenA miały się pojawić wszystkie nowe krzesełka. Jak zapowiedzieli, tak też robią. Właśnie ruszył ostatni etap wymiany tęczowych kiedyś krzesełek na czerwono-biało-czarne.

Na samym końcu kolej przyszła na fotele dolnego poziomu głównej trybuny. Stare zdemontowano, a przed pierwszym meczem – zaplanowanym na 21 stycznia – nowe mają je zastąpić. Choć, tu trzeba, zaznaczyć, fragment trybuny (4 sektory) poczeka na wymianę do kolejnej przerwy w rozgrywkach. W komplecie stadion zaoferuje ponad 54 tys. nowych krzesełek.

Amsterdam ArenA© Ajax Life

To jednak zdecydowanie nie koniec. Znacznie bardziej imponujące prace odbywają się aktualnie na froncie trybuny wschodniej. Poszerzona jest już górna promenada dla widzów, powstają nowe przestrzenie za czarną fasadą. Są już schody ruchome, windy i zwykłe schody spiralne – wszystkie doprowadzą widzów na zaplecze górnego poziomu widowni.

W najbardziej eksponowanym miejscu fasady, na efektownej stalowej ramie, postępuje montaż poduszek zbliżonych do tych z Allianz Areny.

Przypominamy również, że Amsterdam ArenA pod koniec 2017 roku zmieniła oficjalnie nazwę na Johan Cruijff ArenA, otrzymując patrona po raz pierwszy od otwarcia w 1996.

Amsterdam ArenA© Ajax Life

Reklama