Albania: Stadion w Tiranie wkrótce na półmetku

źródło: FSHF.org / GazetaDita.al

Albania: Stadion w Tiranie wkrótce na półmetku O otwarciu w sierpniu tego roku trudno nawet marzyć, ale oficjalnie albański związek piłkarski nie wspomina o możliwych opóźnieniach. Stadion rośnie z dnia na dzień, ale dokończenie w pół roku wydaje się mało prawdopodobne.

Reklama

Albańska Federacja Piłkarska (FSHF) poinformowała właśnie, że „część prac jest już zaawansowana na 60%. Według najnowszych danych technicznych konstrukcja żelbetowa i stalowa jest wykonana w połowie”. Krótki komunikat jest optymistyczny i nie wspomina o opóźnieniach, jednak realia wcale nie są tak różowe.

Arena Kombetare

Nowy narodowy stadion Albanii jest w budowie od września 2016, a więc w 15 miesięcy udało się „z grubsza” osiągnąć półmetek. Tymczasem do końca budowy wyznaczonego na 1 września zostało niecałe 8 miesięcy.

Trudno wyobrazić sobie prawie dwukrotnie większe postępy na placu budowy, nawet mając na uwadze, że do ułożenia pozostały już głównie elementy prefabrykowane, powstające w zakładach w Tiranie i nie tylko.

Zdecydowanie najbardziej zaawansowaną częścią budowy jest ta, która ze stadionem ma najmniej wspólnego. Mowa o wieżowcu w północno-zachodnim narożniku. Ma on już prawie 16 z 19 kondygnacji, tymczasem trybuny nie osiągnęły jeszcze wysokości drugiego poziomu na północy, o komplecie rygli nie wspominając. Aktualnie stopnie trybun są układane na południu i wschodzie stadionu.

Reklama