Warszawa: Skromniejsze liczby PGE Narodowego

źródło: PGENarodowy.pl

Warszawa: Skromniejsze liczby PGE Narodowego Zysk operacyjny za 2017 rok ma wynieść ok. 7 milionów złotych. To o ponad połowę mniej niż rok temu. Mniej było też odwiedzających – o ok. 180 tysięcy.

Reklama

Spółka PL.2012+ podsumowuje mijający rok i ma dobre informacje dla podatników. Do PGE Narodowego ponownie nie trzeba będzie dopłacać, choć zysk jest dużo niższy niż rok temu. Prognozowany zysk operacyjny za 2017 wyniesie 7 mln zł.

Ocena tej liczby zależy od punktu odniesienia. W porównaniu do rekordowego roku 2016 (ok. 15 mln zł) to zdecydowany spadek, jednak poprzedni rok był wyjątkowy i trudno oczekiwać utrzymania podobnych wyników na stałe.

Szacowana liczba odwiedzających również wypada nieco słabiej niż w minionym roku. W 2016 na PGE Narodowym pojawiło się łącznie ok. 1,88 mln osób. Ten rok ma się z kolei zamknąć na poziomie 1,7 miliona.

Plany na 2018

W przyszłym roku skupimy się na nowych inwestycjach, planujemy między innymi otwarcie stałej strzelnicy w pomieszczeniach PGE Narodowego, która będzie dodatkowym elementem funkcyjnym na naszym obiekcie – zapowiedział prezes Jakub Opara.

Strzelnica będzie największą nową inwestycją na stadionie. Ma kosztować aż 6,5 mln zł i zaoferować kilkanaście torów o długości 15 metrów. Możliwe tutaj będzie zarówno strzelanie dynamiczne, jak i symulacyjne, z wykorzystaniem technik komputerowych.

PGE NarodowyFot: Mateusz Włodarczyk (cc: by-sa)

Chcemy zapewnić naszym gościom możliwości aktywnego spędzenia czasu nie tylko na terenie naszego obiektu, ale również na błoniach PGE Narodowego. Zgodnie z zapowiedziami, w 2017 roku zakończyliśmy budowę Integracyjnej strefy zabaw dla dzieci – mówił prezes stadionowej spółki. – W przyszłych latach chcemy stworzyć: strefy treningowe dla rolek, deskorolek i osób uprawiających street workout. Dodatkowo planujemy trasy spacerowe, boiska do streetballa, wypożyczalnię PGE Narodowego i "Zieloną strefę” – dodał Jakub Opara.

Kalendarz na 2018 rok ponownie przewiduje mecze piłkarskie Reprezentacji czy choćby finał Pucharu Polski, ale pojawią się też nowości. Z okazji stulecia niepodległości Polski odbędzie się Koncert Niepodległościowy. Planowana jest również Narodowa Gala Boksu, a do tego pierwszy w historii zestaw dwóch koncertów z rzędu w wykonaniu Eda Sheerana. Pierwotnie Sheeran miał wystąpić raz, 11 sierpnia, jednak zapotrzebowanie na bilety okazało się tak duże, że dodano również drugi termin, dzień później.

Reklama