USA: Oto finaliści walki o MLS

źródło: własne | MK

USA: Oto finaliści walki o MLS Cztery miasta i cztery propozycje stadionów pozostały w grze o dwa miejsca w MLS. Kto dołączy do ligi amerykańskiej? Dowiemy się w Mikołajki. Reszta powalczy w drugiej rundzie.

Reklama

Z końcem listopada władze MLS ogłosiły cztery miasta, które przeszły do finału i pozostają w walce o miejsce w lidze. Tym samym osiem innych ośrodków wypadło z gry i nie dołączy do MLS w 2020 roku.

Teraz czekamy na wybór dwóch zwycięzców, których poznamy 6 grudnia. Każdy z nich będzie musiał wyłożyć 150 mln $ za wejście do ligi i dodatkowo zbudować sobie stadion. Przegrani dołączą do ośmiu innych kandydatów i wspólnie przejdą do drugiej rundy. W jej ramach kolejne dwie drużyny zostaną wytypowane, ale to nastąpi już w 2018 roku.

Oto finaliści

MLS expansion

Cincinnati

FC Cincinnati to zespół, który już dowiódł, że ma liczną publiczność, choć jeszcze nie ma własnego stadionu. Ma za to koncepcję, która przewiduje stworzenie 25-tysięcznika na nabrzeżu, po drugiej stronie rzeki od dzielnicy biznesowej. Zaprojektowany przez Dana Meisa stadion ma kosztować do 200 mln $.

MLS expansion

Detroit

Początkowo miliarderzy Gilbert i Gores mieli plan zbudować gigantyczny kompleks komercyjno-sportowy w śródmieściu Detroit, ale ten plan niedawno upadł. Zamiast tego do właścicieli dołączyła rodzina Fordów (tak, tych Fordów) i zaoferowała dostosowanie wielkiego Ford Field do potrzeb MLS. Na mecze piłkarskie stadion miałby zasłonięte górne trybuny z trzech stron, pozostawiając jedynie dolny pierścień i strefę VIP na głównej trybunie.

MLS expansion

Nashville

Koncepcję stadionu w Tennessee pokazaliśmy Wam stosunkowo niedawno. Spory obiekt na 30 tys. osób można będzie dodatkowo powiększyć do ok. 35 tys. w przyszłości, jeśli zapotrzebowanie to wymusi.

MLS expansion

Sacramento

Republic to klub zdecydowanie najbardziej zakorzeniony w swojej społeczności z czterech wymienionych kandydatów, a ich stadionowy plan jest bardziej zaawansowany od pozostałych, co w oczach niektórych komentatorów czyni ich faworytami w walce o miejsce w lidze. 25-tysięcznik powinien kosztować trochę ponad 200 mln $.

MLS expansion

Reklama