Szczecin: Budżet przyjęty, stadion nieco tańszy?

źródło: Gol24.pl

Szczecin: Budżet przyjęty, stadion nieco tańszy? Podczas wczorajszej sesji szczecińskiej rady spore emocje wzbudzała przebudowa stadionu. Nie wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, ale budżet uwzględniający środki na rozpoczęcie budowy jest przyjęty.

Reklama

To była już ostatnia w tym roku sesja Rady Miasta w Szczecinie, a jednym z najszerzej omawianych tematów była nadchodząca nieubłaganie przebudowa stadionu przy ul. Karłowicza. W udzielanych radnym odpowiedziach wiceprezydenta Michała Przepiery pojawiły się bardziej precyzyjne niż dotąd szacunki dotyczące ceny.

Awizowany na 245 milionów złotych stadion i kompleks treningowy dziś wygląda nieco taniej. Całość miasto chce zrealizować za 240,3 mln zł, z czego sam stadion nie powinien przekroczyć 199 milionów.

stadion w Szczecinie

W tym momencie trzeba jednak powiedzieć, że cena z pewnością jeszcze się zmieni, ponieważ projekt wykonawczy jest gotowy dopiero w 70%, a mogą się jeszcze pojawić korekty w dokumentacji. Do tego prawdziwą cenę poznamy dopiero przy przetargu na całość, który jeszcze przed nami.

Wiceprezydent dodał, że Szczecin planuje starać się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na poziomie aż 80 mln zł, z czego już 27 mln zł na centrum treningowe powinno zostać zatwierdzone w MSiT bez przeszkód. Przepiera przypomniał, że na 2018 rok w budżecie miasta zaplanowano na stadion 24 mln zł.

Radni mieli wiele pytań dotyczących największej inwestycji sportowej Szczecina, z których odpowiedzi na część powinni byli znać wcześniej. Choćby w kwestii planowanej kategorii UEFA stadionu – ma być Kategoria 4.

Reklama