Nowy projekt: Z taką areną chcą wrócić do Serie A

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Z taką areną chcą wrócić do Serie A To ma być jeden z najbardziej zielonych stadionów we Włoszech i nie tylko dlatego, że na dachu urośnie trawa. Pescara Calcio ma ambitny plan powrotu do Serie A, w czym ma pomóc arena zarabiająca każdego dnia.

Reklama

Co prawda latem zaliczyli spadek z Serie A, jednak Delfino Pescara 1936 to klub z aspiracjami na stałą grę w najwyższej lidze Włoch. Ten plan ma być zrealizowany w dużej mierze dzięki projektowi zupełnie nowego stadionu, który być może zostanie otwarty już w 2020.

Pescara Arena

Nowa arena piłkarska we włoskiej Pescarze ma powstać ok. 1 km na południowy wschód od dotychczasowego Stadio Adriatico, a więc znacząco dalej od centrum. W wybranej lokalizacji można jednak przygotować terminal autobusowy i stację kolejową, a przyłącze do autostrady już istnieje.

Arena ma zostać wkomponowana w ciągnący się od centrum pas zieleni, dlatego bryła stadionu i towarzyszące mu powierzchnie komercyjne zostaną częściowo pokryte roślinnością. Na wschód od trybun mieszczących 20,7 tys. widzów znajdą się ukryte pod sporym placem (4 tys. m2) miejsca parkingowe, łącznie 1600.

Pescara Arena

Całkowita powierzchnia projektu ma wynosić aż 118 tys. m2, co czyni go jednym z największych sportowo-wypoczynkowych kompleksów w tym włoskim mieście. Choć ma być inwestycją prywatną, stadion otrzyma wsparcie w postaci preferencyjnego kredytu od Istituto del Credito Sportivo, wsparcia samorządu i włoskiego komitetu olimpijskiego.

Po otwarciu w 2020 stadion ma być jednym z pierwszych we Włoszech, które otrzymają certyfikację LEED.

Reklama