Nowy projekt: Odmłodzą legendę Galicji

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Odmłodzą legendę Galicji Dom najbardziej utytułowanego klubu piłkarskiego w hiszpańskiej Galicji czeka wielka odmiana. Przede wszystkim estetyczna, bo rozbudowy trybun nie będzie. Całość potrwa zaledwie 124 dni!

Reklama

Pod koniec listopada władze A Coruny pokazały zwycięski projekt modernizacji słynnego stadionu Riazor. Stworzona przez Arias Infraestructuras wizja zakłada kompleksową przebudowę zniszczonego od lat dachu oraz instalację nowej elewacji zewnętrznej.

Riazor

Dach zostanie wymieniony kompletnie wzdłuż boiska, a za bramkami zmiany doczeka się tylko poszycie. Docelowo cały dach zostanie pokryty poliwęglanem, który przepuści znacznie więcej światła po południowej stronie, a nieco mniej nad pozostałymi trybunami.

Riazor

Tym samym materiałem pokryta będzie elewacja, ale tutaj dołączą do niej również dłuższe żaluzje. Powstanie w ten sposób biało-niebieska fasada, a więc utrzymana w barwach klubowych.

Riazor

Wstępnie szacowano, że stadion zostanie zmodernizowany w latach 2018-2019, jednak harmonogram udało się skrócić do zaledwie 8,5 miesiąca. Z tego okresu tylko 124 dni pomiędzy sezonami będą poświęcone na prace na samym obiekcie, a resztą zajmie przygotowanie prefabrykatów.

Riazor

Cała przebudowa ma pochłonąć stosunkowo skromną sumę 7,162 mln € (30 mln zł), biorąc pod uwagę złożoność i skalę zmian w dachu i elewacjach. Co jednak istotne, Deportivo nie może liczyć na zmianę pojemności. W planie jest zachowanie krzesełek i telebimów zainstalowanych w 2015 roku.

Riazor

Reklama