Chorzów: Klasa Śląskiego potwierdzona, a co z meczem?

źródło: własne / DziennikZachodni.pl

Chorzów: Klasa Śląskiego potwierdzona, a co z meczem? Zgodnie z wszystkimi przewidywaniami, Stadion Śląski otrzymał 4. Kategorię UEFA, a więc najwyższą przyznawaną oficjalnie. Co to oznacza dla „Kotła Czarownic”?

Reklama

W piątek Stadion Śląski był wizytowany przez członków specjalnej komisji PZPN. Sprawdzali oni szczegółowo zaplecze, w tym świeżo wyposażoną strefę hospitality. Celem było ustalenie, czy obiekt spełnia wszystkie krajowe i międzynarodowe normy.

I spełnia, rzecz jasna, co nie powinno nikogo dziwić. Najwyższą, 4. Kategorię UEFA otrzymują wszak stadiony już od 8 tysięcy miejsc, pod warunkiem zapewnienia odpowiedniego zaplecza dla zawodników, mediów czy osób niepełnosprawnych. W przypadku Śląskiego to nie tyle wyróżnienie, co warunek minimum.

Przyznanie najwyższego standardu oznacza w praktyce niewiele. Śląski jest w stanie gościć międzynarodowe mecze Polski o stawkę czy spotkania Ligi Mistrzów aż do półfinałów włącznie.

Cóż z tego, skoro na razie nie ma jeszcze pewności, kiedy odbędzie się tu pierwszy towarzyski mecz Reprezentacji Polski (wstępnie zapowiedziany na marzec), a w Lidze Mistrzów polskie kluby... zresztą, nie ma o czym pisać.

Stadion Śląski© Tomasz Żak, Śląskie

Reklama