Bielsko-Biała: Będzie miejski kompleks treningowy

źródło: Bielsko.Biala.pl

Bielsko-Biała: Będzie miejski kompleks treningowy Urząd miasta ma już program funkcjonalno-użytkowy dla kompleksu czterech boisk, które mają powstać na północy Bielska-Białej. Jedno z nich będzie posiadało trybunę dla 500 widzów.

Reklama

W listopadzie magistrat w Bielsku-Białej zlecił opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zespołu boisk treningowych. Ten element dokumentacji jest już w urzędzie, wpłynął w ostatnich dniach.

Inwestycja zajmie blisko 7-hektarową działkę stanowiącą własność gminy w rejonie ulic Gen. Chłopickiego oraz Krausa. To teren na północy miasta, w dzielnicy Komorowice. Na działce powstaną co najmniej cztery boiska. Wszystkie będą oświetlone, jedno z trybuną dla 500 widzów, a jedno całoroczne – kryte balonem i z syntetyczną nawierzchnią.

Nawierzchnia trzech pozostałych jest do ustalenia. Wybudowane zostanie również ogólnodostępne oświetlone boisko typu „Orlik”. Możliwe jest powstanie parkingu podziemnego, pewny za to jest odkryty.

Na razie nie ma sztywnego harmonogramu ani pełnego budżetu inwestycji, to będzie zależało od szczegółów dokumentacji projektowej. W budżecie miasta na 2018 rok nie przewidziano sumy na budowę całości.

Bielsko-Biała

Reklama