Zabrze: Arena urośnie? Szczegóły bliżej 2018

źródło: DziennikZachodni.pl

Zabrze: Arena urośnie? Szczegóły bliżej 2018 Frekwencja powyżej granicy 99% jest naprawdę wyjątkowa w skali całego kraju. Nic dziwnego, że prezydent Zabrza zmaga się z pytaniami o brakującą trybunę. Budżet na 2018 da odpowiedź, czy prace zaczną się w kolejnym roku.

Reklama

Górnik Zabrze w rundzie jesiennej to klasa sama dla siebie. I nie mówimy tu nawet o wynikach sportowych znacząco powyżej oczekiwań. Zabrzanie są jedynym klubem w Ekstraklasie, który wyprzedaje prawie każdy mecz.

Tylko jedno z siedmiu spotkań w roli gospodarza nie odbyło się przy komplecie publiczności, a średnia 22 608 widzów na każdym meczu to ponad 99% zapełnienia. Choć trudno na tej podstawie wyrokować o kolejnych dekadach, to wynik wzmaga oczekiwanie na ostatnią, brakującą trybunę Areny Zabrze. Kiedy wreszcie powstanie?

Wiem, że jestem rozliczana za każde słowo, więc nie chciałabym jej określać jednoznacznie. Na pewno jednak więcej będę mogła powiedzieć pod koniec roku, gdy zostanie skonstruowany budżet miasta na 2018 rok – stwierdziła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik w wywiadzie dla „Dziennika Zachodniego”.

Arena Zabrze© Stadion w Zabrzu, Wirtualne360.pl

Nowa trybuna miała być bardzo droga, ale ostatecznie Zabrze nie powinno nawet zbliżyć się do kwoty szacowanej pierwotnie na 90 mln zł. Mówiło się o odchudzeniu jej o jedną trzecią pod względem kosztów, ale być może uda się zejść niżej niż do 60 mln.

Cały czas realizujemy kolejne kroki. Teraz najważniejszym zadaniem jest przeniesienie do nowej części obiektu szatni piłkarzy. To część harmonogramu, zgodnie z którym stopniowo ze starej części wyprowadzamy wszystkie pełnione przez nią funkcje. Swoją pracę muszą też wykonać architekci, aby uwzględnić pewne zmiany związane z tym, że nie ma potrzeby w czwartej trybunie umieszczać niektórych planowanych wcześniej, a dość kosztownych rozwiązań. Okazało się bowiem, że nowa część stadionu już je w wystarczający sposób spełniła – tłumaczy prezydent Zabrza.

Reklama