Rumunia: Odbiory w Krajowie na ostatnią chwilę

źródło: własne | MK

Rumunia: Odbiory w Krajowie na ostatnią chwilę Mecz otwarcia ma się odbyć już w piątek. Tymczasem nie udało się wciąż dokończyć odbiorów na najnowszym rumuńskim stadionie. Arena na 30 tys. widzów jest jednak gotowa.

Reklama

Liczyliśmy, że dziś przekażemy Wam dobre wieści. Narodowy Zarząd Inwestycji (CNI) w Rumunii zaczął bowiem odbiory nowego stadionu w Krajowie już 23 października i informował wtedy, że procedury potrwają „kilka dni”. Piłkarska Universitatea Craiova podjęła się więc organizacji meczu otwarcia, który ma się odbyć w ten piątek. Do Krajowy ma przyjechać mistrz Czech, Slavia.

Tyle że nie wiadomo, kiedy skończą się odbiory. Z kilku dni robi się kilkanaście i dziś do południa rumuńskie media spekulowały, że potwierdzenie będzie kwestią godzin. Niestety, dzień skończył się bez informacji o zakończeniu odbiorów.

Stadionul Ion Oblemenco© Compania Națională de Investiții

Na początku tygodnia wszyscy znów jesteśmy na stadionie, cały zespół skupiony na jak najszybszym dokonaniu odbiorów. Z dumą informujemy, że procedura przebiega zgodnie z planem. Dostarczymy szczegółowych informacji o odbiorach, gdy tylko zapadnie decyzja – napisała CNI dziś na oficjalnym profilu facebookowym.

Warto dodać, że przedłużające się oczekiwanie na odbiór stadionu to kontynuacja licznych opóźnień na budowie 30-tysięcznika na południu Rumunii. Pierwotnie obiekt miał być gotowy 21 listopada zeszłego roku. Później terminy przekładano jeszcze kilkakrotnie, pojawiały się też negatywne informacje, jak ta o wymagającym korekty dachu.

Ostatnim „meczem otwarcia” miało być spotkanie Universitatei z FCSB (dawna Steaua) z 28 października, jednak i tym razem się nie udało. Fizycznie stadion jest gotowy, jednak podczas odbiorów były stwierdzane braki i muszą one zostać poprawione przed piątkiem.

Stadionul Ion Oblemenco© Compania Națională de Investiții

Stadionul Ion Oblemenco© Compania Națională de Investiții

Reklama