Chorzów: Inżynier kontraktu? Poznamy go na przełomie 2017 i 2018

źródło: własne | MK

Chorzów: Inżynier kontraktu? Poznamy go na przełomie 2017 i 2018 Ruszył przetarg na inżyniera kontraktu dla nowego stadionu Ruchu Chorzów. Ten krok jest konieczny dla budowy areny o pojemności 16, nie 19 tysięcy widzów.

Reklama

Na początku listopada chorzowskie Centrum Przedsiębiorczości poinformowało o skompletowaniu specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) dla przetargu na inżyniera kontraktu. To kluczowe do obsadzenia stanowisko, które umożliwi przeprowadzenie inwestycji przy Cichej 6.

Inżynier kontraktu świadczyć będzie usługi związane z organizacją, koordynacją, nadzorowaniem, zarządzaniem, sprawozdawczością i rozliczaniem procesu inwestycyjnego. Będzie konsultantem miasta przy podejmowaniu decyzji dotyczących stadionu.

Wszystko to będzie, ale dopiero w przyszłym roku. W tym tygodniu ruszył przetarg, a w przetargu zgłoszenia przyjmowane będą do 28 grudnia. Dlatego rozstrzygnięcia należy spodziewać się na początku 2018.

stadion Ruchu Chorzów

16 czy 19 tysięcy?

Po opublikowaniu projektu rozporządzenia MSWiA w sprawie miejsc stojących pojawiła się informacja, że nowy stadion przy Cichej będzie jeszcze większy niż planowano, na nawet 19 tysięcy widzów. Potwierdził to wiceprezydent Chorzowa.

Z naszych informacji i analizy wynikało, że to niemożliwe, ponieważ nadrzędna wobec rozporządzenia ustawa narzuca przelicznik 1:1 dla miejsc stojących i siedzących, a zmieszczenie dodatkowych 3 tysięcy widzów bez istotnych zmian w projekcie nie jest możliwe.

Poprosiliśmy więc o wyjaśnienie Centrum Przedsiębiorczości, jednak po ponad tygodniu i zapewnieniach z biura prasowego UM wciąż nie mamy odpowiedzi.

Reklama