Lublin: Drugi stadion otwarty, trzeci w kolejce

źródło: własne | MK

Lublin: Drugi stadion otwarty, trzeci w kolejce Dziś wszyscy chętni mogą wejść na nowy lubelski stadion lekkoatletyczny, który przez ostatnie dwa dni przechodził otwarcie. Po jego realizacji kolej na żużel.

Reklama

We wtorek był otwarty trening, wczoraj wielkie zawody szkół średnich. Dziś od 16:00 do 20:00 każdy może wejść i obejrzeć nowy lubelski stadion lekkoatletyczny. Ponieważ nie mamy jeszcze kompletu zdjęć, nie możemy pokazać go Wam w prezentacji na łamach serwisu, ale liczymy, że zmieni się to szybko.

To już drugi istotny stadion zbudowany w Lublinie po Arenie Lublin. W wypadku lekkoatletycznego pojemność jest oczywiście znacznie mniejsza (1370 zadaszonych krzesełek), ponieważ w tym wypadku liczy się przede wszystkim arena lekkoatletyczna – najlepsze w mieście miejsce do uprawiania „królowej sportu”.

Za nowy stadion Lublin miał zapłacić ok. 37 mln zł (w tym 13 mln zł dofinansowania z MSiT), jednak ostatecznie pełny koszt wyniósł nieco ponad 40 milionów, jak potwierdził publicznie prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Budowa trwała niecałe półtora roku i zakończyła się zgodnie z planem, na przełomie września i października.

Stadion lekkoatletyczny w Lublinie© UM Lublin

Lublin wydał już ok. 180 mln zł na dwa duże stadiony, a w kolejce czeka następny, żużlowy, ten obok oddanego właśnie lekkoatletycznego. Dzięki zaparciu kibiców udało się wywalczyć 1,2 mln zł na dokumentację w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Docelowo ma tu powstać zupełnie nowy obiekt dla 13 tys. widzów, jednak cel ma być osiągany stopniowo, tj. najpierw tor zostanie skrócony i wyposażony w mini tor treningowy wewnątrz. Następnie przebudowę mają przechodzić trybuny, jednak dokładnego planu dla tych prac na razie nie ma.

Stadion lekkoatletyczny w Lublinie© UM Lublin

Stadion lekkoatletyczny w Lublinie© UM Lublin

Reklama