Hiszpania: Valencia ogłasza wznowienie prac nad stadionem!

źródło: własne | MK

Hiszpania: Valencia ogłasza wznowienie prac nad stadionem! WRESZCIE! Po ośmiu i pół roku od wstrzymania prac Valencia ogłasza rozpoczęcie starań, by nowy stadion był gotowy w maju 2021 roku.

Reklama

Od marca 2009 budowany w Walencji nowy stadion stoi nieukończony. Główna konstrukcja trybun jest ukończona w stanie surowym, ale roboty nad kolejnymi etapami nigdy nie ruszyły. Po wielu analizowanych możliwościach dziś Valencia CF oficjalnie ogłosiła: wznawiamy!

W krótkim oświadczeniu klubu możemy przeczytać, że „klub rozpoczyna rozmowy z urzędem miasta w celu pozyskania pozwoleń niezbędnych dla nowego projektu, w celu zapewnienia optymalnego doświadczenia kibiców”.

Valencia już dziś rozpoczyna starania, by dostosować stadion do ustalonego w 2012 planu inwestycji strategicznych dla regionu Walencji. Cel jest jasny: nowy stadion ma być gotowy do użytku w maju 2021 roku, a więc przed sezonem 2021/22.

Niestety, przeprowadzka Valencji na nowy obiekt oznacza jednocześnie, że nadchodzi koniec dotychczasowej legendy. Estadio Mestalla ma zostać zrównany z ziemią w 2023 roku.

Nou Mestalla

Reklama