Glasgow: Celtic może budować hotel, muzeum i nowy sklep

źródło: własne | MK; autor: michał

Glasgow: Celtic może budować hotel, muzeum i nowy sklep Nie było sprzeciwów, więc mają zielone światło. Celtic wpompuje 90 milionów złotych w rozbudowę infrastruktury, w tym powstanie hotelu, megastore i nowego muzeum klubowego.

Reklama

Celtic Park hotelPół roku po prezentacji koncepcji mają upragnione zielone światło. 26 września Celtic oficjalnie otrzymał pismo informujące o zgodzie na budowę kompleksu na zachodnim przedpolu stadionu w Parkhead.

Dzięki temu w bezpośrednim sąsiedztwie Celtic Park powstanie hotel z 200 pokojami i zapleczem konferencyjnym, nowy sklep klubowy, liczne kasy biletowe oraz pokaźne muzeum (1000 m2) w podziemiach. Cała inwestycja ma być warta ok. 18 mln funtów, a więc prawie 90 milionów zł.

Klub nie poinformował jeszcze, kiedy ruszą prace. Na wbicie pierwszej łopaty „The Bhoys” mają – zgodnie z brytyjskim prawem – 3 lata. Zaprojektowany przez Holmes Miller budynek przyniesie dodatkowe dochody z dnia meczowego i nie tylko, poprawiając i tak bardzo dobre wyniki aktualnych mistrzów Szkocji.

Celtic Park hotel

Celtic Park hotel

Celtic Park hotel

Celtic Park hotel

Celtic Park hotel

Celtic Park hotel

Reklama