Belgia: Brugia znów bliżej budowy nowego stadionu

źródło: Nieuwsblad.be / GVA.be / Focus-WTV.be

Belgia: Brugia znów bliżej budowy nowego stadionu Rząd Flandrii przyjął dziś nowy plan zagospodarowania przestrzennego Brugii. W nim przewidziano miejsce na stadion o pojemności 40 tysięcy widzów.

Reklama

Wytyczne ustalono w połowie września, teraz zakończył się okres obowiązkowych konsultacji i wreszcie rząd Flandrii zatwierdził plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Brugii. Teraz pozostaje publikacja w oficjalnym biuletynie, by plan wszedł w życie.

Najważniejszy z naszego punktu widzenia jest szósty z ośmiu obszarów, na jakie podzielono miasto: Blankenbergse Steenweg. Tu właśnie ma stanąć nowy stadion zapowiadany przez Club Brugge. Plan zezwala na pojemność do 40 tysięcy widzów przy jednoczesnym stworzeniu 7,2 tys. miejsc parkingowych oraz parkingu rowerowego na aż 4 tys. jednośladów.

Inwestycja na północy Brugii była zapowiadana jeszcze w 2013 roku, ale od tego czasu tkwi na etapie biurokracji. Dopiero teraz klub może bezpiecznie składać wniosek o pozwolenie na budowę obiektu, który zgodnie z najnowszym planem ma być gotowy w 2022 roku.

Stadion Brugge

Reklama