Londyn: Oto wielkie osiedle planowane przy stadionie Tottenhamu

źródło: własne | MK; autor: michał

Londyn: Oto wielkie osiedle planowane przy stadionie Tottenhamu Choć Tottenham buduje najdroższy prywatny stadion w Europie, to obok powstanie coś jeszcze droższego. Za 2,5 tysiąca mieszkań deweloper Landlease dostanie okrągły miliard funtów, a więc ok. 4,6 mld zł.

Reklama

Burzenie White Hart Lane i budowa w jego miejscu nowego stadionu z mieszkaniami, hotelem i powierzchniami komercyjnymi to projekt wart fortunę. Ponieważ finansowanie jest prywatne, na razie wiemy tylko, że sam stadion ma kosztować ok. 800 mln funtów. To jednak dopiero początek wielkiej regeneracji dzielnicy Tottenham.

New Tottenham stadium

Właśnie wybrano firmę deweloperską Landlease jako najlepszego kandydata do projektu realizowanego dosłownie po drugiej stronie ulicy. Na zachód od nowego stadionu powstanie wielkie osiedle, które zastąpi stare bloki, niskie kamienice i obiekty przemysłowe. Aż 26 hektarów czeka na lepsze zagospodarowanie przestrzenne.

New Tottenham stadium

W planie jest budowa 2,5 tysiąca mieszkań (w tym ok. 750 tzw. przystępnych mieszkań) i zwiększenie udziału zielonych przestrzeni rekreacyjnych aż o połowę. Nowe osiedle ma podnieść standard dzielnicy i docelowo zapewni ok. 630 miejsc pracy. W trakcie budowy zatrudnienie ma znaleźć aż 3 tys. osób.

New Tottenham stadium

Firma Landlease wygrała rywalizację o ten projekt wart miliard funtów z konkurencją z Barratt Developments oraz Linkcity (Bouygues). Decyzję musi jednak zatwierdzić jeszcze rada gminy Haringey, która zajmie się tym projektem 12 września.

New Tottenham stadium

New Tottenham stadium

Reklama