Ghana: „Jeżozwierze” zbudują własny stadion

źródło: GhanaSoccerNet.com

Ghana: „Jeżozwierze” zbudują własny stadion Choć są najsilniejszym klubem w kraju, nie mają swojej areny. To ma się zmienić wkrótce, ponieważ 24-krotni mistrzowie Ghany właśnie ogłosili rychłe rozpoczęcie budowy na przedmieściach Kumasi.

Reklama

Asante Kotoko to jeden z tych klubów, których miłośnikom afrykańskiej piłki przedstawiać nie trzeba. Zdobyli więcej tytułów niż jakikolwiek inny klub w kraju i jako jeden z zaledwie dwóch są w stanie zapełnić nawet największe ghańskie areny.

A jednak na co dzień Kumasi Sports Stadium ze swoimi ponad 40 tysiącami krzesełek jest zdecydowanie za duży. Dlatego „Wojownicze Jeżozwierze” zapowiedziały w środę, że wkrótce rozpocznie się budowa ich własnego, prywatnego stadionu. „Prywatny” nie do końca jednak pasuje, ponieważ klub jest własnością króla prowincji Ashanti.

Terenem będzie kompleks treningowy na przedmieściach Kumasi (ok. 2 mln mieszkańców), w dzielnicy Adako Jachie. Obecnie są tam dwa boiska, ale całość zostanie rozbudowana. Najważniejszym elementem ma być stadion dla 20 tysięcy widzów.

Asante Kotoko

Reklama