Niemcy: Borussia oddaje miastu miliony za stadion

źródło: RP-online.de

Niemcy: Borussia oddaje miastu miliony za stadion Borussia Mönchengladbach oddała miastu ponad 50 milionów euro, czyli pożyczkę, za którą wcześniej udało się zbudować stadion. Jednak klub nie uwolnił się od zadłużenia...

Reklama

Mniej znana z dwóch wielkich Borussii zwróciła do kasy miasta w Mönchengladbach w sumie 50,6 mln €, czyli całą pożyczkę udzieloną w latach 2002-2004 przez miasto, a do tego odsetki. Samorząd wyszedł na tej transakcji całkiem korzystnie, ponieważ pierwotnie pożyczył 35,8 mln €, a odzyskał o 14,8 mln € więcej.

Termin spłaty mijał dopiero w 2036 roku, jednak Borussia wolała zapłacić mniejsze odsetki i skorzystała z opcji oddania całości wcześniej, do 31 lipca 2017. Środki pożyczone przez miasto na początku poprzedniej dekady posłużyły niemieckiemu klubowi do budowy nowego stadionu, który w sumie kosztował 86,9 mln €.

Borussia-Park nie jest jednak spłacony pomimo tego kroku, ponieważ Borussia tylko 2,6 mln € wyłożyła ze swoich środków. Całą resztę pokryły dwa nowe kredyty od Postbank i Stadtsparkassen (każdy po 24 mln €). Spłata pomogła jednak obniżyć raty, jakie trzeba będzie spłacać w kolejnych latach.

Borussia-ParkFot: Käthe u. Bernd Limburg

Reklama