Legnica: Stadion zadaszony, osłonięty i otwarty

źródło: Legnica.eu

Legnica: Stadion zadaszony, osłonięty i otwarty Kosztowało to prawie 3 miliony złotych, ale efekt jest okazały. Stadion Orła Białego ma już pełne zadaszenie widowni, a kibice są dodatkowo chronieni: i kamerami, i osłoną przed wiatrem.

Reklama

W piątek, 4 sierpnia, legnicki miejski stadion przeszedł odbiory końcowe. Rzutem na taśmę, ponieważ już dzień później, w sobotę, Miedź zagrała ważny mecz przeciwko GKS-owi Katowice. Wynik może nie zachwyca (1:1 z wyrównaniem w ostatniej minucie), natomiast efekt największej dotąd modernizacji jest bardzo dobry.

W ramach wartej 2,9 mln zł inwestycji zadaszone zostały trzy trybuny. Dzięki temu wszyscy widzowie na Stadionie Orła Białego są dziś chronieni przed deszczem. Zamontowane zostały osłony tylnych trybun chroniące przed opadami i wiatrem. Wiatrołapy, jak się je popularnie nazywa, odbiją też echem śpiewy kibiców, dając efekt studni.

Zainstalowano także m.in. nowe nagłośnienie, nowy system monitoringu i tablicę LED o powierzchni 24 m2. Przypomnijmy, że na stadionie w roku 2016 położono wysokiej jakości podgrzewaną murawę boiska. A wcześniej, w 2013 roku, oświetlenie.

Stadion Orła Białego© UM Legnica

Stadion Orła Białego© UM Legnica

Stadion Orła Białego© UM Legnica

Stadion Orła Białego© UM Legnica

Reklama