Kolonia: Rozbudowa 1. FC Köln mało prawdopodobna

źródło: KSTA.de / Stadionwelt.de

Kolonia: Rozbudowa 1. FC Köln mało prawdopodobna Da się rozbudować stadion do 75 tysięcy, ale to zbyt drogie i mało racjonalne. Są dwa inne warianty albo wyprowadzka na zupełnie nowy obiekt.

Reklama

W środę odbyło się spotkanie w sprawie rozważanej rozbudowy RheinEnergie Stadionu w Kolonii. Przypomnijmy, że 1. FC Köln domaga się podniesienia pojemności, ponieważ kibice nie mieszczą się przy pojemności 50 tysięcy. Dlatego kilka miesięcy temu zlecono analizę wykonalności rozbudowy i właśnie wyniki tej analizy były omawiane w środę.

RheinEnergie StadionFot: CEphoto, Uwe Aranas (cc: by-sa)

Podstawowy wniosek jest bardzo niekorzystny dla klubu z Kolonii: osiągnięcie oczekiwanego poziomu 75 tysięcy jest prawie niemożliwe. Da się to zrobić technicznie, ale ekonomicznie nie ma sensu. Koszt nadbudowy kolejnych trybun i zmiany dachu byłby ogromny. Tym bardziej, że dla ochrony miasta przed hałasem z wysokiego budynku konieczny byłby dach rozsuwany.

Tyle złych wiadomości, ponieważ pracownia Albert Speer + Partner przygotowała dwa inne warianty rozbudowy. Pierwszy o 10 tys. miejsc, a drugi o 17 tysięcy (do, odpowiednio, 60 i 67 tys. miejsc). Te są znacznie bardziej realne, ale pytanie, czy usatysfakcjonują klub, który zapowiada chęć budowy własnego, prywatnego stadionu w innym miejscu.

Jedną z analizowanych lokalizacji jest działka przy autostradzie A1 na wysokości Pulheim,na zachodnich obrzeżach miasta.

Reklama