Gdańsk: Lechia przekaże dochód ofiarom nawałnicy

źródło: Lechia.pl

Gdańsk: Lechia przekaże dochód ofiarom nawałnicy Z jednej strony próbują zrehabilitować się przed kibicami. Z drugiej: mogą realnie pomóc wielu ludziom, ofiarom ostatnich katastrofalnych nawałnic.

Reklama

Lechia ma walczyć o najwyższe cele, ale póki co walczy o doczłapanie do górnej połowy tabeli. Strata 9 punktów do lidera po sześciu kolejkach oraz porażka u siebie z Sandecją Nowy Sącz bardzo bolą. Na tyle, że klub postanowił ufundować swoim kibicom bilety na kolejne spotkanie, przeciwko walczącej o pierwsze miejsce Jagiellonii. Mimo to poprosi ich o pieniądze, choć nie dla siebie.

Wszystkich Lechistów ogromnie zabolała porażka z Sandecją. Dlatego wstęp na mecz z Jagiellonią ufundują kibicom piłkarze i klub. Za wejściówkę, ze względów formalnych, trzeba będzie zapłacić, ale jedynie 5 złotych. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz poszkodowanych w niedawnej nawałnicy na Pomorzu. Wszystkich dotknęła tragedia tych ludzi. Pomagaliśmy im już przed ostatnim meczem, organizując zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z rejonów objętych kataklizmem. Teraz postanowiliśmy pójść krok dalej. Będzie też można dodatkowo wesprzeć akcję, wrzucając datki do puszek, z którymi w okolicach stadionu krążyć będą wolontariusze – mówi Maciej Bałaziński, wiceprezes Lechii Gdańsk.

Mecz Ekstraklasy na Stadionie Energa za „piątaka” powinien przynajmniej niektórych przekonać, że warto przyjść. Jeśli frekwencja w meczu 18 września będzie na poziomie tej z porażki z Sandecją, to Lechia przekaże poszkodowanym ok. 50 tysięcy złotych z samych biletów, nie licząc puszek. Każda osoba więcej to dodatkowe środki.

Lechia razem w trudnych chwilach

Reklama