Bergamo: Atalanta oficjalnie kupuje swój stadion

źródło: Comune.Bergamo.it / Football-Italia.net; autor: michał

Bergamo: Atalanta oficjalnie kupuje swój stadion Wygrali przetarg w maju, a dziś podpisali umowę, na mocy której stają się właścicielem Stadio Atleti Azzurri d'Italia. W ciągu pół roku mają zaprezentować szczegółową koncepcję przebudowy.

Reklama

Dziś rano w Bergamo doszło do podpisania umowy pomiędzy gminą Bergamo a Atalantą. Klub piłkarski, który w maju wygrał przetarg na odkupienie stadionu, ma w związku z tym pełnię praw do Stadio Atleti Azzurri d'Italia.

W maju klub zaoferował 10% powyżej ceny wywoławczej za swój stadion, czyli 8,608 mln €. Dzięki zmianie statusu z publicznego na prywatny zespół może skorzystać z nowego włoskiego prawa, które ułatwia prywatne finansowanie stadionów.

Stadio Atleti Azzurri d'Italia

Zapisy umowy zobowiązują zresztą Atalantę do dokonania niezbędnych prac. Klub musi w ciągu pół roku przedstawić koncepcję przebudowy według ustalonych wspólnie z miastem wytycznych. Z kolei w ciągu sześciu lat ma przeprowadzić wszystkie prace założone w tej koncepcji.

Wśród warunków jest zburzenie i budowa nowych trybun za bramkami, by zamiast lekkoatletycznego układu były stricte piłkarskie. Trybuny wzdłuż boiska mają być co najmniej przebudowane, a jeśli klub zdecyduje się je zburzyć, to ma obowiązek uratować lub odtworzyć zabytkowe elementy. Chodzi przede wszystkim o fasady, a także bogato zdobiony sufit dachu. W docelowym układzie stadion ma oferować 22-23 tys. zadaszonych krzesełek.

Stadio Atleti Azzurri d'Italia

Reklama