Stadia Designers Cup: Który stadion dalibyście Evertonowi?

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadia Designers Cup: Który stadion dalibyście Evertonowi? Działka jest jedna, a propozycji aż sześć. Niezwykły i wyjątkowo wymagający konkurs na koncepcję nowego stadionu Evertonu wchodzi w finałową fazę. Zwycięzcę wybierzesz Ty!

Reklama

Nie jest tajemnicą, że Everton zamierza zbudować sobie nowy stadion. Nie jest też tajemnicą, że obiekt powstanie w wyjątkowym miejscu, chronionym przez UNESCO i eksponowanym porcie Liverpoolu. Przygotowanie pomysłu na taki obiekt, z pojemnością 55 tysięcy, to nie lada wyzwanie. Dlatego „The Toffees” zaprzęgli do pracy jednego z czołowych amerykańskich architektów stadionowych, Dana Meisa.

Nieoczekiwanie Meis ma konkurencję, ponieważ przez ostatnie 3 miesiące z okładem kilku entuzjastów pracowało nad swoimi pomysłami dla Bramley-Moore Dock w ramach trzeciej edycji konkursu Stadia Designers Cup, a więc w luźnym tłumaczeniu Pucharu Projektantów Stadionów. Pamiętacie pewnie ciekawe koncepcje uczestników (naszym zdaniem lepsze od tej oficjalnej) dla Polonii Warszawa z ostatniej edycji...

Tym razem zadanie konkursowe było tym trudniejsze, że obiekt piłkarskiego Evertonu musi też nadawać się na główną arenę Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, o organizację których zabiega miasto Liverpool. A więc najpierw lekkoatletyczny, a potem możliwy do zmiany w stricte piłkarski. Poniżej możecie zobaczyć elewacje zgłoszonych koncepcji, komplet obrazów znajdziecie przed głosowaniem.

Stadia Designers Cup

Jak sprawdzili się entuzjaści w roli projektantów nowego stadionu? To ocenisz Ty, Drogi Czytelniku. Sześć przesłanych koncepcji jest poddanych ocenie do północy z 8 na 9 lipca włącznie. Każdy internauta może przyznać noty 3, 2 i 1 gwiazdki trzem najlepszym spośród sześciu zgłoszeń. Pozostałe nie otrzymują nic, dlatego przemyślcie swój głos dobrze!

Po raz pierwszy w historii SDC nie są podane nazwiska autorów. Głosowanie jest więc w pełni anonimowe, by skupić się tylko na walorach każdej z prac. Ponieważ Stadia Designers Cup to konkurs cykliczny, na pewno będzie kolejna edycja. I po raz pierwszy jej tematem będzie stadion z kraju, z którego pochodzi zwycięzca aktualnego konkursu. Skąd będzie? Tego dowiemy się 9 lipca, gdy poznamy oficjalne wyniki!

Stadia Designers Cup

Reklama