Olsztyn: Do końca roku poznamy koncepcję mniejszego stadionu?

źródło: Olsztyn.wm.pl; autor: michał

Olsztyn: Do końca roku poznamy koncepcję mniejszego stadionu? Przy al. Sybiraków w Olsztynie ma powstać centrum piłkarskie z trzema boiskami i jedną trybuną dla tysiąca widzów. W grudniu możemy poznać najlepszą koncepcję dla tego projektu.

Reklama

Niezależnie od zawieszonego z braku pieniędzy głównego stadionu piłkarskiego, Olsztyn planuje stworzyć na północy miasta istotne dla szkolenia młodzieży centrum futbolu. Trzy boiska i trybuna dla tysiąca widzów to aktualny plan dla kompleksu przy al. Sybiraków, nazywanego tradycyjnie stadionem Warmii. Dziś są tam dwa boiska, ma być więcej.

12 lipca minął termin zgłaszania chęci do uczestnictwa w konkursie na koncepcję centrum piłkarskiego. 12 pracowni z całej Polski skorzystało z zaproszenia i część z nich na pewno zajmie się tworzeniem koncepcji.

Na razie koncepcja to jednak wszystko, na co można liczyć. Jak pieniędzy nie ma na duży stadion dla Stomilu, tak nie bardzo są też na ten kompleks. Na podstawie stworzonej koncepcji będzie jednak można opracować szczegółowy projekt i ruszyć z realizacją. A ponieważ Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera tego rodzaju inwestycje (w przeciwieństwie do dużych stadionów), jest szansa na pozyskanie dofinansowania.

Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 12 milionów zł i można rozłożyć je na etapy. – Sytuacja finansowa nie jest różowa, ale istnieją różne programy ministerialne, np. termomodernizacji i modernizacji, z których można uzyskać do 2 mln dofinansowania – mówi Jerzy Litwiński, dyrektor OSiR w Olsztynie.

Stadion Warmii

Reklama