Kijów: Generalny remont stadionu Łobanowskiego

źródło: własne | MK

Kijów: Generalny remont stadionu Łobanowskiego Historyczny dom Dynama przechodzi właśnie największą od lat modernizację. Dzięki temu wróci tu Premier Liha, a także zagości finał Ligi Mistrzyń.

Reklama

W ostatnich dniach na kijowskim Stadionie Walerija Łobanowskiego zaczęła się instalacja nowych krzesełek. To element przewidzianego na dwa miesiące generalnego remontu obiektu. Poprawione są już ściany oporowe i wylewki stopni trybun, teraz czas na bardziej widowiskowe prace montażowe.

Wymiana czeka wszystkie krzesełka, wyłączając tylko te z głównej trybuny, które niedawno były instalowane w związku z mniejszym remontem. Z Włoch przyjedzie też niebiesko-biała bieżnia lekkoatletyczna, która dopełni całości.

Oczywiście projekt czekają też inne, nieco mniejsze zmiany. Wszystko po to, by starzejący się „Łobanowski” odzyskał część dawnego blasku i mógł znów gościć wielkie piłkarskie imprezy. Nie, nie dla Dynama Kijów, ponieważ wicemistrz Ukrainy jest związany umową z narodowym Stadionem Olimpijskim.

Mimo to Premier Liha wróci na mniejszy stołeczny stadion w sezonie 2017/18. Gospodarzem będzie tu Olimpik Donieck, który z racji konfliktu nie może grać u siebie. Na zakończenie sezonu odbędzie się również finał Ligi Mistrzyń UEFA i właśnie ta impreza miała decydujące znaczenie przy decyzji o przebudowie.

Stadion Lobanovskyi

Stadion Lobanovskyi

Reklama