Chorzów: Śląski z krzesełkami, a może z mistrzostwami

źródło: SportoweFakty.WP.pl

Chorzów: Śląski z krzesełkami, a może z mistrzostwami Zgodnie z planem komplet 54 tysięcy krzesełek już jest na trybunach. O otwarciu wciąż cicho, ale aspiracje są wielkie. Sięgają Mistrzostw Europy 2022, oczywiście tych lekkoatletycznych.

Reklama

Na przełomie czerwca i lipca Stadion Śląski miał otrzymać wszystkie krzesełka. Czy otrzymał? Jak najbardziej, umowa zrealizowana. Zresztą nic nie przekaże tego lepiej niż poniższe zdjęcia opublikowane przez Adama Pawlickiego na facebooku.

#Stadionlski 2017, lipiec, 1 @ Silesian Stadium

Opublikowany przez Adam Pawlicki na 1 lipca 2017

Teraz pozostaje czekać na bieżnię lekkoatletyczną, dzięki której obiekt będzie wyglądał jak na wizualizacjach. Ta ma się pojawić z końcem obecnego miesiąca. We wrześniu, po komplecie odbiorów, powinniśmy oglądać oficjalne otwarcie.

Jednak potencjalnie najważniejszym międzynarodowym wydarzeniem planowanym na Śląskim w najbliższych latach są Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. PZLA już czyni starania, by otrzymać prawa do organizacji tego wydarzenia.

Myślę, że będą to mistrzostwa Europy 2022, a więc te "prawdziwe", rozgrywane nie w roku olimpijskim. Drużynowe Mistrzostwa Europy za dwa lata organizujemy w Bydgoszczy, więc pewnie przez kolejne 10 lat ich już nie dostaniemy – powiedział wiceprezes PZLA Tomasz Majewski, w rozmowie z dziennikiem „Sport”.

Stadion Śląski© Stadion Śląski

Reklama