Sosnowiec: Stadion Ludowy czeka częściowa rozbiórka

źródło: Sosnowiec.Wyborcza.pl

Sosnowiec: Stadion Ludowy czeka częściowa rozbiórka Większość widowni Ludowego może zostać zburzona, gdy tylko powstanie Zagłębiowski Park Sportowy. Na tak duże trybuny nie będzie po prostu zapotrzebowania.

Reklama

Roczne utrzymanie Stadionu Ludowego to ok. 3 mln zł. Dlatego miasto musi rozważyć, czy potrzebuje tak drogiego obiektu. Na razie oczywiście tak, ale mowa o losach Ludowego po otwarciu nowego stadionu (w 2019-20?), zaplanowanego w ramach Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Stadion Ludowy

Miasto zamierza zburzyć kilka obiektów, by nie ponosić kosztów ich dalszego utrzymania. Stadion Zimowy zniknie w całości, natomiast Ludowy ma zostać zdegradowany do roli treningowego. Nie jest więc pewne, jaka dokładnie część areału zostanie ocalona, a jaka zniknie. Najpewniej jednak redukcja widowni jest nieunikniona.

Decyzje o wyburzeniach będą zapadać dopiero, gdy będziemy dysponować nowym stadionem. Taki scenariusz – zakładający wyburzenie trybun otwartych – jest jednak realny. Dzięki temu koszty utrzymania Stadionu Ludowego zostałyby znacząco zmniejszone. Do dyspozycji piłkarzy i kibiców pozostałaby wtedy trybuna kryta i zaplecze z nią związane – powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Stadion Ludowy

Reklama