Opole: Będzie powtórka z przetargu na lampy

źródło: NTO.pl

Opole: Będzie powtórka z przetargu na lampy Prezydent zdecydował o unieważnieniu przetargu na sztuczne oświetlenie opolskiego stadionu piłkarskiego. Postępowanie trzeba będzie rozpisać ponownie.

Reklama

Po poważnym przekroczeniu budżetu przez jedyną firmę chcącą zbudować nowe oświetlenie prezydent Opola zdecydował o odwołaniu przetargu.

Drugi przetarg zorganizujemy jeszcze w czerwcu, nie ma więc mowy o jakimś dużym opóźnieniu – ocenia Marcin Rol, zastępca prezydenta Opola ds. sportu. O dużym nie, ale Opole ma tylko dwa miesiące do rozpoczęcia sezonu i każde opóźnienie może potencjalnie wpłynąć na kalendarz rozgrywek.

Nie ma natomiast ryzyka, że kilka tygodni opóźnienia pozbawią Odrę możliwości gry u siebie. Klub jest co prawda objęty nadzorem infrastrukturalnym i ma tylko warunkową licencję na I Ligę, jednak czas na postawienie nowego oświetlenia jest do końca 2017 roku.

Według urzędników unieważnienie przetargu może spowodować, że do kolejnego postępowania stanie konkurencyjna firma lub też zmniejszą się oczekiwania tej, która już złożyła ofertę.

Stadion Odry Opole© StadionTour.at

Reklama