Nowe stadiony: Zawiercie, Czarnków i Lwówek

źródło: własne | MK

Nowe stadiony: Zawiercie, Czarnków i Lwówek Trzy bramki strzelone, trzy stadiony dodane. Dzięki świeżym zdjęciom od Lewandowskiego (Kornela, nie Roberta, ale jednak) i Sebastiana Spychały mamy dla Was kolejne polskie stadiony.

Reklama

Poland

Stadion 1000-lecia, Zawiercie

Jak wskazuje nazwa, stadion powstał w 1966 roku, jako element obchodów tysiąclecia Polski. Wzniesiony w czynie społecznym i przede wszystkim nakładami Huty Zawiercie obiekt stał się częścią nowego, reprezentacyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego w mieście.

Poland© Kornel Lewandowski

Leżący w ścisłym centrum miasta obiekt powstał z widownią przeznaczoną dla 16 tysięcy widzów na stosunkowo stromych nasypach. Od inauguracji jego zachodnia trybuna dysponuje zadaszonym centralnym sektorem, jednak pojemność i samego sektora, i całego stadionu mocno się zmieniała.

Do dziś w użyciu zachowały się jedynie zachodnie sektory oraz sektor gości na południowo-wschodnim łuku. Łącznie dają pojemność poniżej 1,5 tys. miejsc, choć wciąż mówi się, że obiekt mógłby pomieścić więcej.

 

Stadion OSiR, Czarnków

Główny stadion w Czarnkowie jest jednym z dwóch w mieście i jedynym z naturalną murawą. Jego bieżnia nie ma za to standardowych wymiarów z racji kompromisowego położenia i spłaszczonych łuków.

Poland© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Obiekt posiada dwie trybuny, obie w komplecie wyposażone w miejsca siedzące. Główna na zachodzie oferuje 960 miejsc, podczas gdy niższa wschodnia ma 400 krzesełek. Na co dzień zasiadają na nich fani założonej w 1920 roku Noteci Czarnków.

By zwiększyć funkcjonalność stadionu w jego południowym łuku stworzono rampę dla miłośników rolek i desek, a także siłownię na powietrzu. Zimą na bieżni jest również wylewane lodowisko.

 

Stadion Miejski, Lwówek

Mówiło się, że ten obiekt jest w stanie pomieścić nawet 3 tysiące widzów, jednak realna pojemność jest znacznie niższa. Główna zachodnia trybuna oferuje łącznie niespełna 400 krzesełek, w tym ponad 50 na niecodziennej platformie bezpośrednio nad widownią.

Poland© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Reklama